ПРАКТИЧНІ КЕЙСИ
НА ЗАХИСТІ ПРАВ
ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Захист прав, що порушуються, складне завдання. Особливо, якщо це права твоїх колег. Надто, коли їх порушують ті, хто мав би захищати. Приміром, у 2020 році раптом було ухвалене рішення про проходження медичних оглядів педагогічних працівників коштом самих працівників.КРОК 1. Моніторинг проблеми.
Проблема настільки пощирена, що запити надходять звідусюд до всіх можливих інстанцій та посадовців, результати активно обговорюють у соціальних мережах. З'ясувалося, що це проблема багатьох колег в Україні, але не всіх!
КРОК 2. Консультація фахівців
Насамперед варто звернутися до органу, який ухвалив рішення, або який має відповідні повноваження (керівник закладу, орган управління освітою, орган місцевого самоврядування тощо). Краще надіслати письмове звернення та отримати відповідь. Це допоможе окреслити позицію сторони, зрозуміти, якими мають бути подальші дії.
З питань, що лежать у юридичній площині (врегульвані нормами права), краще проконсультуватися у незалежних юристів-правозахисників та сформулювати свій запит з урахуванням їх рекомендацій та обов'язково дочекатисч відповіді.
Спираючись на роз'яснення освітнього омбудсмена Сергія Горбачова було направлено звернення до сільської ради, як роботодавця педагогічних працівників.
Якщо відповіді різняться, містять взаємовиключні твердження, це означає, що імовірно наведена інформація частково не відповідає дійсності. Задля подолання суперечності варто спробувати надати можливість сторонам ознайомитись із виявленими розбіжностями у зайнятих ними позиціях.
За можливості, краще скористатись запропонованим бланком для звернень, заповнити та відправити його на поштову (паперову версію) чи електронну адресу.
Треба бути готовим до того, що різні інстанції почнуть впродовж тривалого часу (від кількох місяців до кілької років) взаємодіяти між собою з приводу вашого звернення та надавати вам зворотній зв'язок про результати такої взаємодії.
Навіть після отримання позитивної відповіді не варто відразу розраховувати на її автоматичне виконання, особливо коли це пов'язане з необхідністю фінансування за рахунок коштів з бюджету. Зазвичай такі зміни потребують ухвалення та поголження відповідного рішення певними органами, направлення відповідних розпоряджень, підготовку і оформлення офіційних документів, що є підставою для виконання рішення на постійній, а не тимчасовій основі.
КРОК 5. Відновлення психоемоційної рівноваги
Навіть, якщо вам здається, що ви подолали проблему без втрат для власного психоемоційного стану, не варто нехтувати заходами самовідновлення (спілкування з рідними й друзями, відпочинок на природі, заняття будь-якою улюбленою справою) перш ніж приступати до наступних правозахисних проектів!
Навіть, якщо вам здається, що ви подолали проблему без втрат для власного психоемоційного стану, не варто нехтувати заходами самовідновлення (спілкування з рідними й друзями, відпочинок на природі, заняття будь-якою улюбленою справою) перш ніж приступати до наступних правозахисних проектів!
Коментарі
Дописати коментар